Az iskola portáján vehetsz belépőt minden nap reggel nyolctól este nyolcig.
A Japánkerten túl még 11 tematikus kertet is megnézhetsz. Ezek a következők: vakok kertje, alakfa gyűjtemény, fenyőkert, sövénybemutató, kaktusz és pozsgásgyűjtemény, ökokert, macskaudvar, törpe örökzöld gyűjtemény, lilaakác gyüjtemény, lombhullató díszfák és cserjék területe.
Egy nagyjából 210 négyzetméteres, erősen tagolt partvonalú tórendszer köré épült, a "Vízesés", "Kincseshajó", "Teknőcsziget", "Darusziget" és a "Semmiség óceánja" egységeket foglalja magába.
A 12.-16. századi japán kertépítészet hagyományait követi, karbantartását tanári instrukciók és felügyelet mellett a technikum diákjai végzik, dícséretesen.
Különleges, ritka, fenséges fákat is megnézhetsz sétád során. Kiemelve a legalább 130 éves juhart, a kínai mamutfenyőt, a himalájai selyemfenyőt, a páfrányfenyőt, az elmaradhatatlan díszcseresznyéket, és nem utolsó sorban az év minden szakában feltünő, a figyelmet különleges formájával magára vonzó japánakácot.
Amennyiben másféle kertek a kedvenceid, akkor is érdemes felkeresned. Ha teszel egy sétát, majd leülsz az egyik padra, Te is átérzed a kertépítő mesterek szándékát, miszerint: "meggyőződhetsz arról, hogy az élet mégiscsak elég szép ahhoz, hogy legalább 100 évig éljük".